Golf Hostivař

Hlavní recepce

tee time, green fee, členství

724 124 818

Recepce driving range

lekce trenérů, kurzy

274 772 769
Fotogalerie
EN mail heart RSS Facebook

Magazín Golf Hostivař

magazín léto 2013

Naše další areály

Tenis Hostivař    Squash Hostivař    Ski MU

Online rezervace

Online rezervace

Generální partner

logo csob

Předpověď počasí

Partneři areálu

partneri animace

Mediální partneři

media animace

Oficiální dodavatelé

dodavatele animace

GolfShop

GolfProfi shop Hostivař

Reklama

Hickory golf
golfžurnál
Green relax
reklama vpravo 5
Golf Courses
Chci odebírat týdenní zpravodaj
Rezidence GH
areál roku 2013

Začínáte s golfem? 

 

 

Jste golfový začátečník? Tato stránka by Vám měla usnadnit první golfové krůčky hostivařským areálem.

 

 


Jak začít s golfem


První kontakt s tímto sportem vždy probíhá na cvičné louce (Driving range). Je to to pravé bezpečné místo pro první odpaly, které - upřímně řečeno - nelétají vždy tam, kam si začínající golfista přeje. Přilehlé tréninkové plochy jsou pak určené pro trénink tzv. krátké hry, kdy se hráč snaží míčky umisťovat na k tomu určené chipping greeny. Trénovat patování pak můžete na putting greenech. Rezervace předem zde ani na driving range není nutná.

Jen co ve svém švihu získáte trochu jistoty, můžete vyzkoušet i hřiště golfové akademie. Na těchto 9 jamek o délce cca 50 - 100 metrů není potřeba žádné golfové osvědčení, přesto je zde nutná již určitá znalost golfového prostředí. Po hřišti se pohybují i jiní hráči, a tak je nutné dbát i na bezpečnost a golfovou etiketu. Ani zde není potřeba místo předem rezervovat.

 

Jaké jsou poplatky za golf


Pokud chce jít hráč trénovat, musí nejprve uhradit vstup do areálu. Ve všední den do 15:00 je to 50 Kč. Odpoledne a víkendy stojí vstupné 100 Kč. K dispozici mu pak je nejen driving range, ale i rozsáhlé tréninkové plochy. Košík obsahující 50 drivingových míčků určených pro trénink stojí 75 Kč. Samostatné poplatky se pak platí za vstup na golfovou akademii a na mistrovské 9 jamkové hřiště.

Kompletní ceník naleznete zde.

 

Půjčování holí


Pokud nemáte své hole, můžete si půjčit v našem Golf shopu, který se nalézá hned vedle hlavní recepce. Za zapůjčení jedné hole zaplatíte 50 Kč. Možné je půjčit si i celý set určený pro hru na hřiště.

 

Profesionální trenéři


V našem areálů působí celkem 12 profesionálních trenérů. Jejich celkový seznam naleznete zde. Pro dojednání lekcí i určení tréninkového programu pak stačí kontaktovat přímo vybraného trenéra.

 

Etiketa a správné golfové oblečení


Jinde přísná pravidla týkající se golfového oblečení jsou u nás trochu benevolentnější. Přijít tak můžete i v jinde zakázaných džínech nebo v kraťasech (alespoň ke kolenům), na trénink pak nevyžadujeme ani triko s límečkem. Nepřípustné jsou však pro pány trika bez rukávů či nátělníky, dámy by neměly chodit v tílkách s úzkými ramínky, přísně zakázány jsou pak samozřejmě boty na podpatku.

 

Detailnějšího průvodce pro začínající golfisty si můžete prohlédnout zde.

 

Doporučujeme:

Navštivte jednu z našich recepcí - u driving range nebo v hlavní budově.

    

 

Zakupte si vstup a 50 míčků, zapůjčte si golfové hole hole (pokud nevlastníte) a trénink si sestavte takto:

- trénujte krátkou hru (chipping green) - přihráváte krátké rány k jamce - míčky následně můžete sesbírat a trénink opakovat

- trénujte dlouhou hru (odpaliště) - odpalujete míče na cvičné louce - míčky již nesbíráte - pokud chcete trénink opakovat, zakoupíte si dalších 50 míčků (75 Kč) - nechte si cca 5 míčků na trénink puttování

Copyright © Golf Hostivař, Hornoměcholupská 565, Praha 10, info@golfhostivar.cz

Design © MABEL